• слаах-
  • ловрен-
  • шакири-
  • фабиньо

"Мърсисайдци" имат преднина от 6 точки пред Тотнъм след победата с 4:0 над Нюкясъл

Лидерът Ливърпул смачка гостуващия Нюкясъл с 4:0 в среща от 19-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си на върха след издънка на шампиона Манчестър Сити.

Деян Ловрен (11) с мощен удар от средна дистанция даде аванс на мърсисайдци, които доминираха през целия мач и търсеха изразителна победа. През първата част играчите на Юрген Клоп обаче не успяха да реализирах още попадения.

Малко след почивката египетският голмайстор Мохамед Салах (47-дузпа) удвои аванса на домакините, които продължиха да имат тотално превъзходство. В края на мача Джердан Шакири (79) направи разликата класическа след асистенция на Максимилиан-Арнолд, а малко по-късно Салах изведе Фабиньо (85) и бразилецът оформи крайния резултат.

След седмата си поредна шампионатна победа Ливърпул има 51 точки и е на 6 пред втория Тотнъм след победата му с 5:0 над Борнемут, както и на 7 пред шампиона Манчестър Сити, загубил с 1:2 при визитата си на Лестър. Нюкясъл допусна десета загуба за сезона и е 15-и със 17 точки.