• уилямс-
  • белтран-
  • гомес

Баските излязоха от зоната на изпадащите след победа срещу Селта Виго

Атлетик (Билбао) победи с 2:1 при гостуването си на Селта в последния мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион и изплува над зоната на изпадащите във временното класиране.

Икер Муниаин (19) даде аванс на баските след пас на Иняки Уилямс, но в последните секунди на първата част Фран Белтран (45+2) изравни, възползвайки се от асистенция на Макси Гомес.

Скоро след почивката Иняки Уилямс (54) вкара победното попадение за „лъвовете“ след подаване на Яго Ерерин.

След третия си успех за сезона Атлетик е 17-и с 19 точки и на 2 пред зоната на изпадащите. Селта регистрира седма шампионатна загуба и заема 14-а позиция с 21 точки.