• автогол-
  • уулвърхемптън-
  • манчестър сити

"Гражданите" спечелиха с класическото 3:0

Шампионът Манчестър Сити разби у дома Уулвърхемптън с 3:0 в последната среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Габриел Жезус (10, 39-дузпа) и автогол на Конър Коади (79) донесоха успеха на домакините срещу „вълците“, които миналата седмица шокираха Ливърпул (2:1) и го изхвърлиха от турнира за Купата на Англия.

„Гражданите“ поведоха с първата си по-добра атака в 10-ата минута, когато Лерой Сане проби по левия фланг и центрира успоредно голлинията, а Габриел Жезус засече топката във вратата за 1:0. Футболистите на Хосеп Гуардиола продължиха тотално да доминират, а в 19-ата минута „вълците“ останаха в намален състав, след като Уили Боли получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Бернадро Силва.

Габриел Жезус удвои аванса на домакините от дузпа в 39-ата минута, когато Рахим Стърлинг бе спънат в наказателното поле от Райън Бенет и съдията посочи бялата точка.

След почивката Манчестър Сити пак диктуваше случващото се на терена, а с пропуски последователно се отчетоха Кайл Уокър, Кевин де Бройне и Рахим Стърлинг, който не успя да се разпише сам срещу вратаря на гостите.

В 78-ата минута Де Бройне центрира от корнер, а Конър Коади си вкара автогол и оформи крайния резултат. До края на мача „гражданите“ търсеха усилено и четвърти гол, но без успех, а „вълците“ стигнаха до първия си корнер в мача едва в 90-ата минута, но така и застрашиха сериозно вратата на Едерсон.

След 17-ия си успех за сезона Манчестър Сити е втори с 53 точки и 4 по-малко от лидера Ливърпул. Уулвс допусна девета загуба и е 11-и с 29 точки.