• бейл-
  • бензема-
  • рамос

Мадридчани се наложиха над Еспаньол с 4:2

Реал (Мадрид) победи убедително с 4:2 при визитата си в Барселона на Еспаньол в предпоследния мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Карим Бензема даде старт на головата фиеста, на която станаха свидетели феновете по трибуните на „Корне де Лобрегат“. Серхио Рамос пък удвои аванса на гостите в 15-ата минута след асистенция на Лука Модрич.

Последва отпускане в редиците на „кралете“ и Лео Баптистао намали на 1:2. Карим Бензема (45+1) обаче върна аванса от две попадения за „белия балет“ още преди почивката.

През втората част, в 67-ата минута, Гарет Бейл затвърди превъзходството на Реал след асистенция на Лукас Васкес. Пет минути след това гостите останаха в намален състав след директен червен картон за Рафаел Варан, а Роберто Розалес оформи крайния резултат след пас на Марк Рока.

Така Реал записа 12-и успех от началото на сезона и се върна на третата позиция с 39 точки и три повече от Севиля, но и на пет зад градския съперник Атлетико и 10 след лидера Барселона. Еспаньол допусна 11-а загуба и е заема 15-о място с 24 точки.