• неделев-
  • равенство

Двата тима завършиха 1:1 след много битка и малко положения

Дунав и Ботев не излъчиха победител - 1

Дунав Русе и Ботев Пловдив предложиха много битка, но малко голове при равенството 1:1 помежду си в среща от 24-ия кръг на Първа лига. За "драконите" резултата откри Васев (43), а за "канарчетата" точен от дузпа бе Тодор Неделев (54).

Срещата започна на доста ниско темпо, като двата отбора трудно стигаха до някакви голови положения. Това продължи до 43-ата минута, когато домакините поведоха. Голмайстор бе Божидар Васев, който отбеляза отблизо.

Така "драконите" имаха преднина от гол на полувремето. Началото на втората част отново не предложи нищо кой знае колко интересно на терена.

В 54-ата минута Тодор Неделев отбеляза за 1:1. Националът на България изпълни безупречна дузпа за нарушение на Емин Ахмед срещу Васил Шопов.

Така се стигна до 74-ата минута, в която Ботев вкара за пълен обрат чрез Доре, но попадението бе отменено. Високият таран на "канарчетата" видимо бе в засада при паса към него.

До края по-сериозни положения липсваха и така двата отбора се задоволиха с равенството.

След този резултат Ботев остава 4-и в Първа лига с 43 точки, като има едва 1 пред петия Берое, който обаче е с мач по-малко. Дунав от своя страна е предпоследен в първенството с едва 19 пункта от 24 срещи.