• карагър-
  • дистен
Ливърпул на финал за ФА Къп след драма - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тимът на Ливърпул ще играе втори финал на "Уембли" през този сезон, след като постигна драматична победа с 2:1 над градския си съперник Евертън макар да губеше на полувремето. Атакуващото дуо на "червените" Луис Суарес и Андрю Керъл смълча критиците си, като вкара по един гол за обрата на своя отбор. Никица Йелавиц откри резултата в 24-ата минута, но с голове на Суарес и Каръл в 62-ата и 87-ата минута Ливърпул постигна пълен обрат и зарадва феновете си с втори финал за сезона.

Срещата, играна пред над 87 хиляди зрители на националния стадион на Англия, се запомни с доста нервна игра в защита от страна и на двата отбора, като неслучайно първите два гола бяха плод не толкова на добра игра в атака, отколкото на грешки от страна на Джейми Карагър и Силван Дистен.

На финала Ливърпул чака победителя от двубоя Челси - Тотнъм утре.