• брандао-
  • лига европа
Марсилия спечели Купата на лигата - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Олимпик Марсилия спечели Купата на лигата на Франция, след като на финала на "Стад дьо Франс" в Париж победи с 1:0 Лион след продължения. Редовното време завърши без голове - 0:0, а в 105-ата минута Брандао вкара победния гол за Марсилия. Той се разписа с удар отблизо след подаване отляво на Беноа Шейру.

Марсилия бе близо до гол в противниковата врата още в редовното време - в 64-ата минута вратарят на Лион Юго Лорис изби в гредата топката след удар с глава на Морган Амалфитано който засече центриране на Матийо Валбуена. В крайна сметка, победителят бе определен след 120 минути игра и триумфът бе за отбора, воден от Дидие Дешан.

Наставникът на Марсилия записа името си в историята на френския футбол, като стана първият треньор, спечелил трофея три пъти. Успехът пък позволи на представящия се под очакванията в Лига 1 тим на Олимпик Марсилия да си осигури участие в Лига Европа през следващия сезон.