Вратар си изкара два жълти картона за по-малко от минута

• бараж-
  • премиер лига-
  • уфа-
  • том

Любопитната ситуация се случи решителния мач за място в руската Премиер лига между Уфа и Том (Томск).

Вратар получи два жълти картона в рамките на една минута и беше изгонен от игра. Изключително редкият момент във футбола се случи в решителния мач за място в руската Премиер лига между Уфа и Том (Томск).

Вратарят на уфимци Александър Беленов беше санкциониран два пъти в края на срещата заради бавене на играта. Тъй като тимът му беше извършил и трите си смени, на мястото му под рамката застана нападателя Вячеслав Кротов.

Том спечели мача с 1:0 с гол на Алексей Гасилин в 11-ата минута, но не успя да се възползва от липсата на вратар на съперника. Така тимът от Томск пропусна възможността да се завърне в руския елит. Уфа запазва мястото си в Премиер лигата, тъй като беше спечелил първия мач с 2:0.