26 Януари, 2020 10:54 970 0

Грешка и опция за 10 точки разлика за титлата в Лига 1

• лига 1

Монпелие продължава с добрите си представяния

Отборът на Монпелие продължи с добрите си представяния във френската Лига 1, пише dsport. В мач от 21-ия кръг на първенството тимът победи гостуващия Дижон с 2:1 и така записа трети пореден успех.

Всичко по-интересно се случи след почивката като домакините бяха улеснени от изгонването с втори жълт картон на Мунир Шуиар в 54-ата минута. Много бързо след това Флоран Моле и Анди Делор реализираха двата гола за Монпелие, а Дижон успя единствено да вкара почетно попадение чрез Мама Балде в 76-ата.

В класирането Монпелие е четвърти с 33 точки, докато Дижон е на ръба на зоната на изпадащите – 17-и с 21 точки, на 3 пред Амиен.

Грешна стъпка пък направи вторият в класирането Олимпик Марсилия, който не можа да победи Анже у дома – 0:0. Така при успех в гостуването си на Лил Пари Сен Жермен може да дръпне на върха с 10 точки.