• шоу-
  • голове

Баварците спечелиха с 4:3

Байерн Мюнхен и Хофенхайм сътвориха голово шоу - 1

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) победи с 4:3 Хофенхайм и продължава напред към четвъртфиналите на турнира. Битката се превърна в апотеоз на атакуващия футбол, а гостите направиха всичко възможно да вгорчат ситуацията на баварците в последните 10 минути.

Байерн започна отлично и реализира гол, но намеса на VAR го отмени. Хофенхайм пък излезе напред в резултата в 8-ата минута, след като удар по земя се отби в Боатенг и влезе в собствената му врата.

Алфонсо Дейвис центрира топката в полето на Хофе в 13-ата минута, а в опит да изпревари Томас Мюлер Хюбнер вкара топката във вратата си за 1:1.

Мюлер все пак стигна до попадение и това се случи в 20-ата минута. Тогава пасът дойде от Дейвид Алаба, като световният шампион отново трябваше да пребори Хюбнер и този път го стори, засичайки точно пред него - 2:1. До почивката Байерн вкара и трети гол. Негов автор бе Левандовски.

Второто полувреме бе много отворено, като не липсваха и опасности пред двете врати. Головете обаче заваляха в последните минути. Първо Левандовски вкара второто си попадение и успокои Байерн - 4:1. Гостите обаче не се предадоха. Мунас Дабур реализира втори гол за Хофенхайм в 83-ата, а отново той в добавеното време направи резултата 3:4 и накара баварците да треперят до последно.

Напред в турнира продължиха Байер Леверкузен, който победи с 2:1 Щутгарт, както и Унион Берлин, който се справи с Верл.