Арсенал прегази Саутхемптън с 6:1

Публикувана: 15 Септември, 2012 21:58
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 501
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Арсенал продължава да демонстрира прекрасна форма и след победата си над Ливърпул на "Анфийлд", се разправи по категоричен начин с новака Саутхемптън

"Артилеристите" смазаха "светците" с безапелационното 6:1 и така записаха втора поредна победа, която им даде възможността да се изкачат и в челната тройката в Англия.

Възпитаниците на Арсен Венгер тотално надиграха противника си, за да стигнат до изразителната победа. Те поведоха с 4:0 до 37-ата минута и до края на мача се забавляваха на терена.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, когато Йос Хойфелд заби топката в собствената си врата, засичайки остро центриране на Киърън Гибс от лявото крило. Само в рамките на шест минути след изминаването на половин час игра пък всичко на "Емиратс" бе приключило като интрига, а домакините вече водеха с 4:0. Лукас Подолски заби втория си гол за Арсенал след красиво изпълнение на пряк свободен удар, а Жервиньо и нов автогол на "светците", дело на Натаниел Клайн тотално убиха надеждите на гостите да се представят достойно в Лондон.

Все пак малко преди почивката възпитаниците на Найджъл Адкинс върнаха един гол от пасива си чрез Дани Фокс, който се възползва от грешка на Войчех Шчесни и реализира отблизо за 4:1. Това бе и първият гол, допуснат от състава на Арсен Венгер през сезона.

През второто полувреме на терена продължи да има само един отбор и в 68-ата минута домакините вкараха пети гол в съперниковата врата. Аарън Рамзи "развинти" Натаниел Клайн по крилото и предостави топката за Жервиньо, който с втория си гол в мача реализира за 5:1. Две минути преди края резервата Тио Уолкот оформи крайното 6:1, добавяйки топката от непосредствена близост, след като Келвин Дейвис парира удар на Томас Вермален.