• джоунс-
  • мане

Шампионът на Англия победи с 2:0

Ливърпул успя да се справи с Астън Вила - 1

Ливърпул победи Астън Вила в среща от Висшата лига на Англия. В първия си мач на "Анфийлд", след спечелването на титлата, съставът на шампионите се наложи с 2:0 над своите гости от Бирмингам.

Автор на първото попадение в мача стана Садио Мане, разписал се в 71-ата минута. Вторият гол падна малко преди края, като бе отбелязан от Къртис Джоунс.

Първата част от срещата бе сред най-лежерните за шампионите през сезона. Положения пред двете врати почти нямаше, като не личеше никакво напрежение в поведението на единайсеторките.

След няколко добри атаки през втората част, Мане реализира първото попадение в мача, разписвайки се в 71-ата минута.

Салах също можеше да отбележи, но изстрел от средна дистанция бе спасен от вратаря на съперника.

Грийлиш бе най-сериозната опасност за домакините, но футболистът на Вила така и не се добра до чиста голова ситуация.

Малко преди края, след красива атака за домакините, Къртис Джоунс ознаменува добрата си игра с попадение за крайното 2:0.