• ернандес-
  • кеси

Дербито от 32-ия кръг на Серия "А" завърши 2:2

Наполи и Милан със зрелищно равенство - 1

Наполи и Милан завършиха при 2:2 в среща от 32-ия кръг на Серия "А". Гостите от Милано поведоха в 20-ата минута с попадение на Тео Ернандес, но четвърт час по-късно Ди Лоренцо изравни. Още толкова след подновяването на играта Наполи вече водеше с 2:1 с попадение на Мертенс.

Милан обаче реагира, изкара от терена звездата Златан Ибрахимович и 10 минути по-късно получи дузпа, реализирана от Кеси за 2:2. Минути преди края "росонерите" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Алексис Саелемакерс, но това не повлия на крайния резултат.

Така Милан остана на две точки зад Наполи и шестото място, даващо право за участие в Лига Европа.