УЕФА смени съдията на мача между България и Ейре

• наряд-
  • българия-
  • лига на нациите-
  • ейре

Вместо предварително обявените холандски рефери, мачът на стадион "Васил Левски" ще бъде поверен на арбитри от Австрия

УЕФА смени съдията на мача между България и Ейре - 1

УЕФА извърши промяна на съдийската бригада, която ще ръководи двубоя между България и Ейре на 3 септември. Вместо предварително обявените холандски рефери, мачът на стадион "Васил Левски" ще бъде поверен на арбитри от Австрия.

За първи съдия е определен Мануел Шютенгрубер, негови асистенти ще бъдат Роберт Щайнахер и Андреас Ротман, а четвърти арбитър е Алард Линдхауд (Нидерландия). Съдийски наблюдател на срещата ще бъде Бошко Йованетич (Сърбия).

Шютенгрубер вече е имал допир с българския футбол. През 2018 година той свири двубоя МОЛ Види - Лудогорец, който бе спечелен от унгарците с 1:0. Върджил Мисиджан бе изгонен през първото полувреме, а родният шампион отпадна.