Испания и Нидерландия не излъчиха победител

• ван де беек-
  • равенство

Двата тима завършиха 1:1 в контрола

Испания и Нидерландия не излъчиха победител - 1

Отборите на Нидерландия и Испания завършиха наравно 1:1 в приятелски мач на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам.

Гостите от Испания започнаха по-активно двубоя. Още в 19-ата минута тимът дори успя да открие резултата. Алваро Мората изведе по чудесен начин Серджио Каналес. Той пое топката с левия крак и преодоля вратаря на нидерландците Марко Бизот.

Нидерландия обаче отговори на удара. Това стана само две минути след почивката. Жоржиньо Вайналдум центрира с левия крак. Двама души от домакините се разминаха с топката. Тя стигна до непокрития Дони Ван дер Беек, който от воле изравни резултата.

За Нидерландия предстоят мачове от Лигата на нациите срещу Босна и Полша. Испанците пък очакват двубоите с Швейцария и Германия.

В този двубой за испанците почивка получиха Серхио Бускетс и Серхио Рамос. Вратарят Давид Де Хеа също остана резерва.