Арда загуби първата си контрола в Турция

• шишж-
  • жуниньо

Тимът от Кърджали загуби от Заглембе Любин с 1:3

Арда загуби първата си контрола в Турция - 1

Арда (Кърджали) загуби с 1:3 от Заглембе (Любин) в първата си проверка в Турция. Срещата се игра в комплекса "Сусеси" в Белек и премина равностойно. Попаденията за поляците реализираха Филип Стажински, Джордже Църномаркович и Патрик Шишж. Почетния гол за Арда отбеляза бразилският нападател Жуниньо.

В деветата минута Заглембе поведе в резултата. Филип Стажински намери мрежата от малък ъгъл. Полският състезател шутира опасно от статично положение, хващайки неподготвен българския страж Васил Симеонов - 1:0 за Заглембе.

В 38-ата минута Джордже Църномаркович направи 2:0 за Заглембе. Централният бранител посрещна центриране при близката греда след корнер и отблизо наказа вратаря на Арда.

В 55-ата минута момчетата на Николай Киров се върнаха в срещата, след като острието Жуниньо намери мрежата, завършвайки отблизо добра акция на Арда.

В 72-ата минута Патрик Шишж се възползва от грешка в българската отбрана и оформи крайното 3:1.