Торес отново изригна, върна Челси на победния път

• фернандо торес-
  • челси-
  • испанец

Отборът на Челси постигна втора поредна победа под ръководството на Рафа Бенитес, постигайки  успех с 3:1 над Съндърланд в мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Успехът бе първи за испанския мениджър начело на "сините" в английското първенство след три поредни двубоя без победа,

Фернандо Торес отново се разписа с два гола, както стори и в двубоя срещу Нордшеланд, спечелен с 6:1 в групите на Шампионската лига миналата сряда.

Испанецът откри резултата още в 11-ата минута, след като засече центриране на Еден Азар отляво, а в самия край на първото полувреме пак  той направи 2:0 след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рамиреш в наказателното поле.

В 49-ата минута  Хуан Мата оформи  класическото 3:0.

Крайният резултат  1:3 бе записан в 66-та минута, когто Адам Джонсън с красив фалцов диагонален удар отляво след грешка на Бранислав Иванович.

Така Челси остава на трета позиция с актив от 29 точки, докато Съндърланд се срина в зоната на изпадащите с 13 пункта.