Юнайтед спечели дербито на Манчестър след кървав трилър

• манчестър юнайтед-
  • манчестър сити-
  • победа-
  • фърдинанд

В оспорваното дерби на Манчестър,  Юнайтед победи с 3:2 като гост шампиона Сити, като двата трима се изправиха един срещу друг за 164-ти път.

Благодарение на победата, играчите на Сър Алекс Фъргюсън  се откъснаха на шест точки пред "гражданите" във временното класиране на Премиър лийг.  Уейн Рууни даде аванс от два гола на  гостите с попадения в 16-ата и 29-ата минута, като "червените дяволи" превъзхождаха своя съперник през  цялата първа част.

През второто полувреме, отборът на Манчестър Сити излезе преобразен и се върна в мача с голове на Туре Яя в  60- та минута и Пабло Сабалета в 86- та минута.

Кулминацията в дербито между двата тима от  Манчестър не свърши до тук и в  добавеното време Робин ван Перси донесе крайното 2:3 за Юнайтед от пряк свободен удар .

В последните секунди драматичния развой доведе до ексцесии по трибуните, след като Рио Фърдинанд провокира феновете на домакините с бурната си радост. В отговор той бе уцелен с монета, довела до аркада на бранителя.

Благодарение на днешната си победа Манчестър Юнайтед е само на шест точки пред шампиона Сити.