Кузманов отпадна на четвъртфиналите в ЮАР

Българският тенисист загуби от квалификанта Лукас Мидлер от Австрия със 7:5, 2:6, 2:6

Публикувана: 19 Февруари, 2021 16:45
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 751

Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите Чалънджър в Почефструм, Южна Африка с награден фонд 52 080 долара.

27-годишният пловдивчанин загуби от квалификанта Лукас Мидлер от Австрия със 7:5, 2:6, 2:6 след малко повече от два часа игра.

Кузманов взе първия сет с единствен пробив в 11-ия гейм, но във втората част 308-ият в света Мидлер дръпна с 3:0 и нямаше проблеми да изравни резултата. Третият сет започна равностойно, но след 2:2 австриецът направи нова серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

Кузманов все пак си осигури 1460 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 278-ото място.