• ливърпул-
  • рединг
Челси с огромна издънка срещу КПР - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Последният в класирането на Висшата лига Куинс Парк Рейнджърс взе изненадваща победа с 1:0 при гостуването си на Челси, благодарение на гол на бившия играч на "сините" Шон Райт-Филипс, предаде БГНЕС.

Гостите имаха само една победа в 20 мача от началото на сезона, преди визитата си на "Стамфорд Бридж", но се възползваха от факта, че мениджърът на Челси Рафаел Бенитес даде почивка на част от основните футболисти на тима. Ашли Коул, Рамирес, Еден Азар и Хуан Мата започнаха мача на пейката, а техните заместници не се представиха убедително и по този начин "сините" прекъснаха серията си от четири поредни успеха в шампионата.

Единственото попадение във вчерашната среща отбеляза бившият играч на Челси Шон Райт-Филипс, който се разписа с хубав удар извън наказателното поле в 78-та минута. След тази победа КПР остава на дъното, но с равен брой точки с предпоследния Рединг и на пет от спасителната черта. Отборът на Челси пък заема четвъртото място с 38 точки и мач по-малко от своите конкуренти. В останалите мачове от снощи Ливърпул разби Съндърланд с 3:0, а Евертън взе гостуването си на Нюкасъл с 2:1.