• рафиня-
  • бамфорд

Йоркширци победиха Фулъм с 2:1

Лийдс успя да сложи край на негативната си серия - 1

Лийдс победи Фулъм с 2:1 и сложи край на негативната си серия от три мача без успех във Висшата лига. Головете за гостите реализираха Бамфорд и Рафиня, докато за лондончани точен бе Андерсен.

Йоркширци поведоха още в 8-ата минута с гол на Люк Айлинг. Ситуацията обаче бе разгледана с VAR, след което попадението бе отменено заради засада. В средата на полувремето втори гол на Лийдс бе отменен отново заради засада, преди Патрик Бамфорд да изведе тима напред в 30-ата минута.

Малко преди края на първата част обаче Фулъм изравни. Адемола Лоокман центрира в наказателното поле на гостите, където Йоахим Андерсен се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на Лийдс.

В началото на второто полувреме двата тима си размениха по едно опасно положение, но пропуски направиха Джак Харисън и Адемола Лоокман. В 58-ата минута Лийдс стигна до втори гол. Той бе дело на Рафиня, който се разписа с точен удар в десния ъгъл на вратата. По този начин той донесе трите точки на своя тим.

След победата Лийдс събра 39 точки и се намира на 11-то място във временното класиране. Фулъм пък са 18-ти с 26.