• костюк-
  • сабаленка

Организаторите наложиха на българската тенисистка да изиграе втори мач днес

Неприятна изненада за Пиронкова в Маями - 1

Цветана Пиронкова няма да има време за почивка на турнира от сериите WTA 1000 в Маями. Спортист номер 1 на България победи със 7:6, 3:6, 6:3 Марта Костюк от Украйна в мач, продължил 2 часа и половина. Срещата приключи в 3:00 часа сутринта българско време, а днес около 20 часа Цвети ще излезе отново на корта срещу седмата поставена Арина Сабаленка.

Беларускинята има титла в Абу Даби от началото на сезона, осминафинал на Australian Open и четвъртфинал в Дубай. 22-годишната Сабаленка е осма в световната ранглиста в момента и има девет спечелени титли на сингъл в кариерата си. Тя почива в първи кръг, така че за нея това ще е първи мач от турнира.

До момента Пиронкова и Сабаленка не са се срещали, а двубоят им е трети на корт номер 1.

Първи в 17 часа българско време там излизат Елина Свитолина и Шелби Роджърс. Следват Анжелик Кербер и Рената Заразуа, за да дойде време и за сблъсъка между българката. Пиронкова вече заработи 65 точки за световната ранглиста, в която заема 131-ото място.

Оценка 3.3 от 6 гласа.

• 1 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

5 1 Отговор
    споко,Пиронкова играе добре срещу стила на сабаленка!тя използва силата на ударите на сабаленка и ги отразява,като огледало!Джокович-стил!Колкото по силно блъска топката противникът,толкова по силно се връща!Кога играе нововлюбения днес???
  • 2 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

1 1 Отговор
    Всъщност е некоректно спрямо Пиронкова!Сабаленка печели без игра срещу Лаура Зигемунд,а Пиронкова играе 3 сета срещу Костюк и има Тай брек!Без значение,за разлика от бг ...футболисти,Пиронкова играе Голям Тенис и Дълбоко разбира играта!Не съм виждал по слаб национален футболен отбор!не заради резултата,а те не знаят за какво са на терена!!!Това,ако са професионалисти.........ужас,не бях гледал бг,гледам само бундеслига...8минути ужасно,ужасно!Защо не ги извадят и та спрат участие на национално ниво???