9 от Нефтохимик шокираха Пирин

Последният във Втора лига победи първия с 2:1

Публикувана: 5 Април, 2021 19:44
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1423

Лидерът във Втора лига Пирин (Благоевград) допусна сензационна загуба с 1:2 при гостуването на последния Нефтохимик. Аутсайдерът съумя да надвие тима на мениджъра Уорън Фийни, въпреки че завърши срещата от 25-ия кръг с 9 човека заради два червени картона.

Гурам Гoщелиани даде преднина на Пирин с гол в четвъртата минута, но бившият играч на Царско село Мохамед Брахими се разписа два пъти през второто полувреме. Французинът наказа "орлетата" в 49-ата и 67-ата минута, за да се стигне до обрата - 2:1 за Нефтохимик.

Домакините от Бургас получиха два червени картона в 57-ата и 75-ата минути, но въпреки това удържаха аванса си до края и записаха сензационна победа. Изгонените бяха Костадин Христов и Николай Костов.

Поражението в Бургас прекъсна серията на Пирин (Бл) от 13 поредни срещи без загуба. "Орлетата" и Локомотив (София) имат по 49 точки в челото на Втора лига. В този кръг "железничарите" печелят служебно с 3:0 над разпадналия се Кариана (Ерден).