• морено-
  • дузпа

Испанците спечелиха с 1:0 като гост

Виляреал взе аванс срещу Динамо Загреб - 1

Екзекуторът на Тотнъм - Динамо (Загреб) загуби с 0:1 у дома от Виляреал в четвъртфинален двубой от Лига Европа.

Двата отбора започнаха открито двубоя и си размениха по една опасна атака, но Кевин Теофил-Катрин пропусна за домакините, а Алфонсо Педраса за гостите.

Хърватите вкараха гол в 27-ата минута, дело на Мислав Оршич, но попадението беше отменено след VAR. В края на полувремето технологията помогна още веднъж на испанците, но в наказателното поле на Динамо. Реферът видя игра с ръка и отсъди дузпа, която Жерар Морено превърна в гол за 1:0.

Десет минути след подновяването на играта Динамо пропусна хубав шанс да изравни, но Стефан Ристовски не се възползва.

До края на мача нямаше опасности и пред двамата вратари и Виляреал успя да вземе ценна победа като гост, която дава много надежди за класиране на полуфиналите.