Божидар Краев отбеляза изключително важен гол за своя Фамаликао

Португалският тим на българина победи Витория Гимараеш с 2:1 и си гарантира оставане в елита и през следващия сезон

Публикувана: 13 Май, 2021 15:44
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 797

Българският национал Божидар Краев вкара първия си гол за Фамаликао при победата на тима с 2:1 като гост на Витория Гимараеш в мач от 32 кръг. С този успех тимът на Краев си гарантира оставане в елита и през следващия сезон.

23-годишният български нападател, който играе за Фамаликао под наем от Мидтиланд, изравни за 1:1 в 21-ата минута, след като домакините откриха с попадение на Бруно Дуарте в шестата минута.

Божидар Краев остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Иван Хайме. Пет минути преди края резервата Ериберто Тавареш донесе победата на гостите.

Така Фамаликао излезе на десето място с актив от 37 точки и два кръга преди края има аванс от седем точки пред 16-ата позиция, която дава право на участие в бараж за оставане. Витория Гимараеш е на шеста позиция с 42 точки.

Оцеляването в португалската първа дивизия доведе до екстаз феновете на Фамаликао, които изчакаха завръщането на отбора и го посрещнаха с факли пред клубния стадион.