• уелбек-
  • бенрахма

"Чуковете" не успяха да се справят с Брайтън

Уест Хям ще се надява на чудо, за да влезе в топ 4 - 1

Уест Хям направи грешна стъпка в борбата си за влизане в топ 4 и участие в Шампионската лига, след като стигна само до 1:1 при визитата си на Брайтън в мач от 36-ия кръг на английския елит. И двата гола паднаха в самия край на срещата. Дани Уелбек (84) изведе "чайките" напред в резултата, а Мохамед Бенрахма (87) изравни за лондончани.

След равенството "чуковете" останаха шести и са на пет точки от четвъртия Челси, като в оставащите два кръга ще трябва да се надяват на чудо, за да финишират на четвъртата позиция.

В други две срещи от кръга Лийдс разби като гост Бърнли с 4:0 в ранния съботен следобед, а Саутхемптън срази у дома изпадналия Фулъм с 3:1.