• мали-
  • каф-
  • република южна африка
Мали на 1/2-финал на КАФ след дузпи - 1

Отборът на Мали отстрани във втори пореден турнир за купата на африканските нации домакина на шампионата, след като се наложи с 3:1 след дузпи над Република Южна Африка в четвъртфинален мач.

Малийците губеха в резултата до 58-ата минута, когато капитанът Сейду Кейта изравни за крайното 1:1 в редовното време. Преди него, в 31-ата минута, Тукело Рантие беше дал гол аванс на домакините от Република Южна Африка, които успяха да отбележат само едно от попаденията при изпълнението на дузпи.

Сифиве Чабалала вкара първата дузпа, но неговите съотборници пропуснаха други три, а Шейх Диабате, Адама Тамбура и Махамане Траоре бяха точни за Мали. В следващия си мач малийците ще се противопоставят на победителя от сблъсъка между отборите на Кот Д'Ивоар и Нигерия, които играят по-късно днес.

В ранния мач за купата на Африка, Гана победи с 2:0 Кабо Верде и се класира на полуфинал. Там "черните звезди" ще срещнат победителя от късния неделен двубой между Буркина Фасо и Того.