Германия със зрелищен обрат над Франция

• франция-
  • германия-
  • контролен

Отборът на Германия победи Франция с 2:1 в един от най-интригуващите контролни двубои, игран на "Стад дьо Франс" в Париж.

Бундестима чака доста дълго за този успех, след като предишният му успех над "пелите" датира от далечната 1987 година.

Французите откриха резултата в своя полза две минути преди края на първото полувреме, когато Бензема нацели гредата зад Рене Адлер, топката се върна в наказателното поле, а Матийо Валбуена я прати в мрежата за 1:0.

В 50-ата минута момчетата на Йоахим Льов отвърнаха на удара, след като Гюндоган асистира на Томас Мюлер, който заби топката във вратата, пазена от Уго Лорис - 1:1.

Победата за германците дойде в 73-ата минута, когато Месут Йозил комбинира със Сами Кедира, който оформи крайното 1:2.