• гарет бейл-
  • нюкасъл
Извънземен Бейл надхитри Нюкасъл на "Уайт Харт Лейн" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Тотнъм победи тима на Нюкасъл с 2:1 в драматичен двубой от 26-ия кръг във Висшата лига, игран на "Уайт Харт Лейн".

Суперзвездата на Тотнъм Гарет Бейл изигра поредния си силен мач през този сезон, отбелязвайки два гола за успеха на своите.

Уелсецът се разписа в 5-ата и 78-ата минута, а между неговите попадения Йоан Гуфран вкара поченото попадение за гостите.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата в своя полза след само пет минути игра, когато Гарет Бейл се разписа с директен изстрел от фаул - 1:0.

В 23-ата минута равенството на "Уайт Харт Лейн" бе възстановено. Муса Сисоко асистира на Йоан Гуфран, който от границите на наказателното поле прати топката в мрежата на Уго Лорис - 1:1.

Мачът не се разви добре за голмайсторът на Нюкасъл - Гуфран. В 54-ата минута Кайл Уолкър го фаулира и новото попълнение на гостите получи сериозна контузия.

На негово място в игра се появи Силван Марво, а двата отбора продължиха битката помежду си за трите точки.

Така се стигна до 78-ата минута, когато "шпорите" си върнаха преднината в резултата. Гарет Бейл отне топката от Джеймс Пърч, нахлу в наказателното поле вкара втория си гол в мача за 2:1.

В даденото от съдията продължение на мача Шола Амеоби остана сам срещу Уго Лорис и стреля, но френският страж на Тотнъм направи невероятно спасяване и опази мрежата си.

В крайна сметка до повече попадения не се стигна и Тотнъм, макар и трудно, взе нови 3 точки и удължи серията си от мачове без загуба на 14.