Мениджърът на Арсенал се сдърпа с журналист по време на пресконференцията си преди мача с Байерн (Мюнхен) от 1/8-финалите на Шампионската лига.
„Работя в Англия от 16 години и мисля, че заслужавам повече уважение, а не да пускате лъжливи новини”, реагира остро Венгер, на въпроса, дали е истина фактът, че не преговаря за нов договор с Арсенал.
„Ще ви липсвам когато си тръгна. Настоящият ми договор приключва през 2014 година. Тогава ще са ми се събрали 30 години без прекъсване на най-високо ниво. Футболът изисква много себеотдаване”, продължи Венгер.
„Обвиняват ме, че не приемам ФА Къп сериозно. Е, печелил съм този трофей 4 пъти. Обвиняват ме, че не вадя силен състав на терена – е ние не изгубихме последния си мач още от началото, а в последните 10 минути. Когато анализирате нещо, трябва да го правите цялостно, а не просто да чуете едно мнение и всички да го повторите”, каза с известна доза раздразнение Венгер.
Наставникът на „артилеристите” бе провокиран и с друг остър въпрос:
„Значи искате да спечели трофея в Шампионската лига?”, попита журналистка от Острова.
„Не, не! Не го искам, не искам да спечеля и мача срещу Байерн. Искам да паднем, за да сте щастливи вие! Разбира се, че искаме да спечелим, но тук има много класни отбори.”, бе отговорът на Венгер.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА