Ганаец си вкара два гола, за да прецака черно тото (ВИДЕО)

• черно тото-
  • прецакване-
  • точен резултат-
  • автогол

Хашмин Муса разбрал, че е уговорено мачът да завърши 1:5, но при 0:5 си отбеляза два автогола

Ганаец си вкара два гола, за да прецака черно тото (ВИДЕО) - 1

Ганайски футболист умишлено си вкара два автогола, за да провали нагласен за точен резултат мач в местното първенство. Хашмин Муса от състава на Интер Алайс разкри, че преди началото на срещата от последния кръг срещу Ашанти Голд чул, че двубоят щял да завърши 1:5 с цел “черно тото”.

Всичко вървяло според плана до 0:5, когато изведнъж съперникът спрял да атакува. Тогава обаче Муса изненадал всички с два автогола в рамките на четири минути за крайното 0:7.

“Аз не одобрявам такива практики и затова обещах на треньора, че ако ме пусне в игра, ще проваля договорката”, разкри Муса. Наставникът, който явно също е бил против случващото се, наистина пусна въпросния състезател като резерва в началото на второто полувреме. “После всички съотборници ме поздравиха за смелостта”, горд е самият Муса.

Засега всички футболисти и треньори твърдят, че не знаят за никаква договорка, но от записите прави впечатление, че защитниците и вратарят на Интер целенасочено оставят противника да вкара четвъртия гол.

Междувременно Футболната федерация на Гана сезира местната прокуратура, която е започнала разследване.