Сити спечели гостуването си на "Вила парк"

• гостуване-
  • победа
Сити спечели гостуването си на "Вила парк" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гостите от Манчестър Сити спечелиха двубоя с Астън Вила, побеждавайки с  1:0,  в последен мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Автор на единственото попадение в мача, бе на Карлос Тевес, който се разписа в добавеното време на първата част.

"Гражданите" загубиха за неопределен период Джак Родуел, който получин травма на бедрото. Той бе заменен принудително в 25-ата минута от Един Джеко. Именно босненският нападател имаше голям принос за гола.

Благодарение на победата, Манчестър Сити вече е с актив 59 точки и заема второто място в класирането.  Лидер е Манчестър Юнайтед със 71 точки.

Астън Вила пък е 18-и с 24 точки и продължава борбата да не изпадне от елита на английския футбол.