• ернандес-
  • джака

"Гражданите" разбиха съперника си с категоричното 5:0

Манчестър Сити се подигра с Арсенал и го остави на дъното във Висшата лига - 1

Манчестър Сити записа втора поредна категорична победа от началото на сезона във Висшата лига, след като в мач от третия кръг разби Арсенал на своя ''Етихад'' с 5:0. ''Гражданите'' бяха безмилостни и още след първата част си подсигуриха трите точки.

Илкай Гюндоган и Феран Торес вкараха два бързи гола в 7-та и 12-та минути, а в 35-та Гранит Джака си изкара директен червен картон. Швейцарският национал влезе остро с двата крака на Жоао Кансело и съдията Мартин Аткинсън нямаше друг избор, освен да го изгони. В края на първата част Габриел Жезус вкара трето попадение след асистенция на Джак Грийлиш.

През второто полувреме селекцията на Пеп Гуардиола бе още по-голям господар на терена, а целта пред Арсенал бе да се отърве с колкото се може по-малко попадения. В 53-та минута обаче Родри отбеляза първия си гол през сезона с техничен удар по земя извън наказателното поле, за да покачи на 4:0. Шампионите не се спряха и Феран Торес вкара второто си попадение в мача след центриране на Рияд Марез и удар с глава. До края Сити можеше да вкара и още, но добрите намеси на Бернд Лено спасиха Арсенал от още по-голямо унижение.