• фиорентина-
  • наполи
Трилър във Флоренция (Обзор на кръга – Италия) - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Тема на кръга: Изминалият кръг в Италия ни предложи зрелищни двубои и футболни „трилъри“, в които до последната минута не бе ясно кой ще излезе краен победител.

Във Флоренция местният клуб трябваше да премине през деветте кръга на ада, за да спечели трите точки срещу гостуващия Торино.

Само за 30 минути „виолетовите“ поведоха с три чисти гола. Първо в осмата минута Куадрадо прехвърли по изящен начин вратаря за гостите, а малко по-късно Акуилани засече центриране на Валеро от фланга. В 33-ата минута Адем Ляич тотално обезкуражи торинци, които вече изоставаха с 3:0. Все пак те върнаха едно попадение преди почивката, благодарение на Барето.

След почивката момчетата на Джампиеро Вентура излязоха преродени и наложиха натиск над Фиорентина. В 56-ата минута Сантата намали разликата на един гол, а в 77-ата Черчи разстреля Вивиано от близо 25 метра и изравни резултата.

И точно когато всички очакваха пълен обрат от страна на гостуващия тим, „виолетовите“ вкараха безценното попадение. Точен бе Ромуло четири минути преди края. Този успех доближи Фиорентина на една точка от Милан в борбата за третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. „Росонерите“ загубиха от Ювентус в Торино с 1:0. С тази победа „бианконерите“ са близо и до теоретично подпечатване на титлата.

В Неапол също станахме свидетели на луд мач, в който Наполи все пак излезе краен победител с 3:2. Лоренцо Инсинье отбеляза гол в 94-ата минута, с което помогна на неаполитанците да запазят второто си място.

Издънка на кръга: Рома. Римските „вълци“ записаха срамна страница в своята история, след като не успяха да победят последния в класирането Пескара у дома в жизненоважен мач. Срещата завърши при равенство 1:1, а Рома изпусна чудесна възможност да се доближи до третия Милан, който има 59 точки. Римляните са шести с 52.

Гол на кръга: Изравнителното попадение на Марко Сау за 2:2 в Неапол бе истински шедьовър. Въпреки него, Каляри загуби гостуването си след гол в добавеното време на срещата.