• уест хям-
  • хьон-мин сон

„Шпорите“ триумфираха в лондонското дерби и вече гледат напред

Тотнъм изрита Уест Хям от борбата за топ 4 - 1

Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хям с 3:1, за да отстрани „чуковете“ от битката за топ 4 и да погледне още по-смело към позицията, която заема другият градски съперник Арсенал.

Курт Зума си вкара автогол в началните минути на срещата, а след това Хьон-мин Сон удвои аванса на „шпорите“ в 24'.

Десетина минути по-каско Саид Бенрама върна гостите в мача, но в края на срещата Сон вкара второто си попадение, за да узакони трети точки в актива на „белите“.

Уест Хям вече е на цели 6 точки от заветното четвърто място и то при два мача повече от „артилеристите“.

Тотнъм пък изпревари Манчестър Юнайтед в таблицата, макар и с една точка, преди паузата за националните отбори.