• иран-
  • лига на нациите

Иранците предложиха битка в столицата

България демонстрира характер и започна ударно Лигата на нациите - 1

България спечели с 3:0 първото си домакинство от Лигата на нациите срещу Иран, като играчите на Николай Желязков демонстрираха истински характер, въпреки по-младия състав.

В първия гейм „лъвовете“ взеха рано инициативата и не изпуснаха преднината си до края за 25:19.

През втората част бе доста по-оспорвано и дори иранците водеха в резултата при 20:23, но след това дойде серия от 5 поредни този за нашите.

Драмата едва не приключи рано в третия гейм, но сърцатата игра на Иран изпрати мача отвъд стандартните точки. Един чалендж удължи мача с малко, но Гоцев се доказа като лидер с блокадата си и мачът приключи при 26:24.

Това е първа победа за България в турнира и общо пета точка след първите пет мача.

Сред останалите резултати от днес Словения 0:3 Нидерландия, Аржентина 1:3 Япония и Австралия 1:3 Канада.