Черно море победи Локо (Сф) и развали празника в "Надежда"

• локо сф-
  • черно море

Националът Виктор Попов бе герой за "моряците"

Черно море започна с победа новия сезон в Еfbet Лига. „Моряците“ победиха с 1:0 като гост на Локомотив (София). Мачът бе завръщане на "железничари" в техния дом в "Надежда", където възпитаниците на новия треньор Станислав Генчев бяха мощно подкрепяни от повече от 3000 свои фенове. Празникът обаче беше развален от "моряците", които измъкнаха трите точки. Победното попадение за тима на Илиан Илиев вкара националът Виктор Попов в 74-ата минута, предава blitz.bg/sport.

През първата част срещата бе равностойна, но без особено много чисти положения пред двете врати. В началото на мача гостите бяха една идея по-активни и направиха няколко хубави атаки по фланговете, но без успешен завършващ удар. Постепенно домакините изравниха играта и също погледнаха по-смело към вратата на Иван Дюлгеров, но без да го застрашат.

В началото на втората част "моряците" бяха близо до откриване на резултата. Николай Златев намери пролука и стреля силно, Любенов успя да спаси с рефлекс.

В 66-ата минута Васил Панайотов можеше да открие за Черно море, но ударът му бе избит от стража на "железничарите".

В крайна сметка в 74-ата минута гостите закономерно откриха. Мади Кета намери в лявата зона на наказателното поле десния бек Виктор Попов и националът, оставен непокрит на непривичната му позиция, реализира.

В даденото от съдията продължение двата отбора си размениха по едно положение, като първо Закария Беншаа от гостите удари гредата зад Любенов, а след това Илия Димитров за „железничарите“ не успя да нанесе хубав удар с глава от доба позиция.