• бодьо/глимт-
  • лига европа

„Артилеристите“ имаха за съперник една от големите изненади в евротурнирите

Арсенал отново громи дори с резервите - 1

Арсенал постигна нов убедителен успех над една от големите изненади в евротурнирите в последните години - Бодьо/Глимт, записвайки победа с 3:0 и то с резервните си футболисти.

Еди Нкетиа и Роб Холдинг се разписаха през първото полувреме, а след почивката Фабио Виейра оформи крайния резултат.

„Топчиите“ демонстрираха далеч по-високата си класа и увереност от своя опонент, а и идеята за пестене на сили преди дербито срещу Ливърпул през уикенда изглежда сработи за Микел Артета и екипа му.

Арсенал така спечели втория си мач в Група А с уговорката, че двубоят срещу ПСВ Айндховен бе отложен в периода, когато Великобритания скърбеше за загубата на кралица Елизабет II.