Последният в класирането на английската Висша лига удари Ливърпул

• висша лига на англия-
  • ливърпул

Тайво Авонии донесе успеха на Нотингам

Последният в класирането на английската Висша лига удари Ливърпул - 1

Последният в класирането на английската Висша лига - Нотингам Форест, победи Ливърпул с 1:0 у дома в среща от 13-ия кръг на първенството.

Гостите опитаха да вкарат в 9-ата минута, но ударът на Фабио Карвальо бе спасен. След половин час игра Джеси Лингард създаде напрежение пред вратата на мърсисайдци, но Алисон спаси, предава blitz.bg/sport.

Минута по-късно Мохамед Салах падна в наказателното поле на Нотингам, но реферът даде знак играта да продължи.

Домакините също имаха претенции в 53-ата минута след падане на Харви Елиът в наказателното поле.

Нотингам удари греда в 55-ата минута след удар на Райън Йейтс, а при добавката Тайво Авонии откри резултата (1:0).

В следващите минути и двата тима пропуснаха удобни възможности, но Харви Елиът и Морган Гибс-Уайт не се възползваха. В последните пет минути Ливърпул натика съперника в наказателното му поле, но Дийн Хендерсън се превърна в герой с две спасявания при удари на Трент Алекзандър-Арнолд и Върджил Ван Дайк.

С победата Нотингам вече е на предпоследното място в класирането с точка пред Лестър, докато Ливърпул е седми с 16 точки.