Рейнджърс и Селтик не се победиха в зрелищен сблъсък

• рейнджърс-
  • селтик

Двата шотландски гранда не изневериха на очакванията

Рейнджърс и Селтик не се победиха в зрелищен сблъсък - 1

Рейнджърс и Селтик завършиха при резултат 2:2, което не се бе случвало от цяло десетилетие насам във Висшата лига на Шотландия.

„Детелините“ поведоха рано в срещата след страхотна солова акция на Даичи Маеда, който се възползва от грешка в центъра на терена.

Още в първите минути след паузата Райън Кент изравни с прекрасно хладнокръвно изпълнение с фалцов удар, а минути по-късно Джеймс Таверние реализира неспасяема дузпа.

В 88' обаче равенството бе възстановено от Кього Фурухаши с неговия гол №15 от началото на сезона в шампионата.

Селтик така опази преднината си на върха в класирането и вече има 55 точки, докато Рейнджърс е втори с 46 пункта. Преследвачите обаче са с няколко обиколки изоставане, макар и с по 1-2 мача по-малко.