• локомотив пловдив-
  • нефтохимик

Мачът бе помрачен от масово сбиване между двете агитки

Локомотивът подмина бургаската „гара” - 1

Локомотив (Пловдив) победи Нефтохимик с 3:1 с първа среща от шестия кръг на родната „А” група, играна на стадион „Лазур” в Бургас.

Мачът обаче бе помрачен малко преди началото на второто полувреме, когато двете агитки се сбиха, превръщайки стадиона в бойно поле. Намесата на органите на реда предотврати по-сериозни последици от мелето.

Домакините започнаха по-добре двубоя и откриха резултата в 18-ата минута, когато точен бе Живко Петков. Последва натиск на Локомотив, който се увенча с гол. В 33-ата минута Диего изстреля топовен удар от близо 25 метра и изравни резултата. Минути преди края на първото полувреме „смърфовете” вкараха второ попадение чрез Данчо Тодоров. Третият гол падна в самия край на мача, точен бе Здравко Лазаров.

След тази победа Локомотив има актив от 10 точки, а Нефтохимик – 7.