ЦСКА (М) победи опашкар, Миланов - титуляр

• георги миланов-
  • том
ЦСКА (М) победи опашкар, Миланов - титуляр - 1
Снимка: pfc-cska.com

Отборът на ЦСКА (Москва) спечели с 2:1 като гост на Том (Томск) в среща от шестия кръг на руската Премиер лига. Българският полузащитник на московския гранд Георги Миланов изигра първи мач като титуляр за "армейците". Той започна срещата, но на почивката при резултат 1:0 за Том остана в съблекалнята, като на негово място се появи Зоран Тошич.

Живко Миланов участва в атаката за гола на домакините, а Пламен Николов беше на пейката. През първото полувреме гостите от столицата игра много по-настойчиво, но не показаха прецизност в завършващата фаза. Георги Миланов игра като ляво крило, искаше активно топката и рядко грешеше подавания. При едно положение отне топката на защитник при преса и излезе сам срещу вратаря, но съдията отсъди спорно нарушение в атака. В 30-ата минута Живко Миланов подаде топката в наказателното поле, където Панченко отправи нисък удар, след който Игор Портнягин отбеляза с добавка. През второ полувреме ЦСКА без Герги Миланов в състава си обърна мача. В 52-рата минута Сейду Думбия изравни. Шест по-късно Ахмед Муса даде аванс на московския тим след добро действие на Тошич.

Победата временно изкачи ЦСКА на върха в Русия. Том е на последното място след шеста загуба от шест мача.