Байерн (М) с протоколна победа над Нюрнберг

• протоколна победа-
  • нюрнберг
Байерн (М) с протоколна победа над Нюрнберг - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) продължава защитата на титлата си. Днес баварския колос се справи в срещата си без особени проблеми, след категорично 2:0 над Нюрнберг в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Франк Рибери и Ариен Робен отбелязаха така важните голове.

Гостите успяха да удържат нулевото равенство до 69-ата минута, когато падна попадението на френския национал. Преди това, в 33-ата минута, Давид Алаба пропусна да се разпише от 11-метров наказателен удар и даде нотка надежда на гостите. Робен в 78-ата минута обаче успокои Пеп Гуардиола и феновете на баварския гранд, оформяйки крайното 2:0.

Тимът на Байер Леверкузен записа също трети успех от началото на тази кампания. "Аспирините" надвиха с 4:2 Борусия Мьонхенгладбах на своята "БайАрена" и продължават да имат пълен точков актив, заедно с баварците, лидера Борусия Дортмунд и тима на Майнц 05, който би с 2:0 у дома отбора на Волфсбург.

Следващият мач на баварците е за Суперкупата на Европа срещу Челси.