• валенсия

Домакински победи за Реал и Юве

Реал преследва Барса, Юве с ключов успех - 1
Снимки:БГНЕС

Реал Мадрид победи с 2:0 като домакин Валенсия в мач от Ла Лига. Головете за "белия балет" реализираха Асенсио (52') и Винисиус (54'). Играч на гостите пък получи червен картон в заключителните минути. Така Реал съкрати пасива си от лидера във временната таблица Барселона на 5 точки. "Прилепите" са в долната половина на класирането.

Междувременно Ювентус, който има сериозни проблеми с прокуратурата на Апенините и претърпя санкция от минус 15 точки в Калчото, записа ценен успех в 1/4-финалите за Купата на Италия.

Юве победи като домакин с 1:0 Лацио след гол на Бремер в 44-ата минута и се класира за полуфиналите, където ще спори с Интер.