Олимпиакос с важна победа

Везенков блести пред погледа на Мария Сакари - 1
Снимка:БГНЕС

Спортист номер 1 на България за 2022-а Александър Везенков отново впечатли в Евролигата по баскетбол.

Саша забоде 23 точки при домакинската победа на Олимпиакос със 76:70 срещу шампиона от последните 2 издания на турнира Анадолу Ефес.

18 от точките на Саша дойдоха през второто полувреме. Коментаторът на една от чуждестранните телевизии излъчващи срещата пък няколко минути преди края на мача побърза до обяви, че Везенков отново ще е играч на двубоя.

Вторият най-резултатен играч въобще в мача бе един от резервните гардове на домакините - Лунцис, завършил с 13 пункта. Олимпиакос оглавява временното класиране на Евролигата с равен актив с Реал Мадрид (по 16-7). Анадолу Ефес е с баланс 11-12.

Атмосферата в залата в Атина по традиция бе отлична. А тенис звездата Мария Сакари бе част от публиката, която се наслади на прекрасното представяне на Везенков и компания.