• нефтохимик

Левски удари Пирин с 4:0

Ботев (Пд) размаза Нефтохимик за Купата - 1
Снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) разгроми Нефтохимик с 6:0 в първата среща от 1/16-финалите за Купата на България и спокойно чака реванша, който е след повече от месец. Градският съперник Локомотив (Пловдив) успя да стигне само до 1:1 с тима на Любимец.

Ботев  доминираше над съперника си през целия мач, като успя да вкара по три гола във всяко полувреме. С хеттрик се отличи Луис Педро, който откри резултата в 22-ата минута, а имаше честта и да оформи крайното 6:0 в 85-ата. Междувременно се разписа и за 3:0 в 38-ата минута. Преди това Анисе вкара за 2:0, а през второто полувреме и Станислав Костов отбеляза два гола – в 75-ата и 84-ата минута. Веднъж и гредата помогна на Нефтохимик, доколкото може да е помощ спасението от седми гол – това се случи в 86-ата минута, а изстрелът бе на Вандер.

Левски постигна първа победа пред собствена публика на стадион "Георги Аспарухов" през този сезон.

"Сините" стигнаха до изразителен успех и надделяха над съперника с 4:0.