• ресистенсия-
  • автогол-

Белята стана в мач от парагвайското първенство, загубен с 1:2 от Серо Портеньо

Бразилец си заби един от най-красивите автоголове в последните години (ВИДЕО) - 1

Един от най-красивите автоголове в последните години си заби бразилецът Руан Винисиус от Ресистенсия. Белята стана в мач от парагвайското първенство, загубен с 1:2 от Серо Портеньо.

Гостите поведоха от дузпа в 32-ата минута, но Ресистенсия изравни в 37-ата минута. Минута преди края на първото полувреме Руан заби топката под мрежата на собствената си врата. Защитникът се опита да спре нападател на съперника и първи стигна до кълбото, но го прати там, където не трябва.

Той и съотборниците му искаха нарушение от съдията. Руан твърдеше, че е бутнат от противниковия футболист. На повторението обаче ясно се видя, че Винисиус сам се спъна и падайки на земята, елегантно си вкара изящен автогол.