• контрола

Отборът от Кърджали заминава на 25 юни за Боровец

Арда победи Марица в контролна среща - 1
Снимка: ПФК "Арда"

Отборът на Арда Кърджали победи Марица Пловдив с 3:1 в контролна среща, играна на стадиона в Момчилград.

Пловдивчани откриха резултата в 6-ата минута чрез Радослав Апостолов. В 23-ата Радослав Цонев бе точен и възстанови равенството. След почивката паднаха още две попадения, а техни автори бяха Тунгара в 50-ата и Иван Коконов в 52-ата минута.

Така това бе първа проверка за футболистите на Арда в предсезонната подготовка. Съдия на срещата бе Александър Тунчев, тъй като от Съдийската комисия в Пловдив не изпратиха рефери за този двубой, въпреки че бяха уведомени предварително, съобщиха от лагера на Арда.

Отборът от Кърджали заминава на 25 юни за Боровец, където ще остане до 8 юли. Там са предвидени контролни срещи с ЦСКА 1948 II, Локомотив София, Пирин Благоевград и Хебър Пазарджик.