• мондиал 2014

Урусите разбиха Йордания в баража

Уругвай докосва Мондиал 2014 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Уругвай на практика се класира за световното първенство в Бразилия догодина. Отборът на Оскар Табарес спечели гостуването си на Йордания с 5:0 в първи плейофен мач за класиране на Мондиал 2014 и само чудо може да го остави извън най-големия футболен форум на планетата.

Головото шоу на стадиона в Аман започна в 22-ата минута след попадение на Масимилиано Перейра, а малко преди почивката Кристиан Стуани покачи на 2:0.

Явното превъзходство на южноамериканците продължи и през второто полувреме, когато Николас Лодейро (69'), Кристиан Родригес 978') и Едисон Кавани (90+2') пратиха за пореден път топката във вратата, пазена от Мохамед Шатнави.

Реваншът, който ще бъде от протоколен характер, ще се проведе на 21 ноември в Монтевидео.