Александър Везенков с нов силен мач в НБА! Българинът с рекорд, но...

• спорт

Кингс загуби

Александър Везенков с нов силен мач в НБА! Българинът с рекорд, но... - 1
Снимка: Instagram

Сакраменто Кингс победи Голдън Стейт Уориърс, със страхотна игра на Везенков, в мач от редовния сезон и новия турнир на НБА с 1 точка миналата сутрин българско време. Тази сутрин "кралете" бяха домакини на Лос Анджелис Клипърс в друго калифорнийско дерби, този път само от редовния сезон на "Лигата на извънземните".

117:131 и загуба за играчите на Майк Браун.

Александър Везенков направи личен рекорд за точки в НБА. Беше много силен и в борбите.

Сашо завърши мача в графата +/- с плюс 6 точки, въпреки слабия двубой на повечето му съотборници.

На полувремето резултатът бе 50:72, въпреки силни изяви на българина. Този път до знаменито завръщане в резултата не се стигна.

Александър Везенков игра 6:44 минути до почивката. Той стреля само 1 път и беше точен от тройката. Везенков хвана 2 борби и игра много силно в защита като с него на паркета Сакраменто бе плюс 7. Иначе изоставането на отбора бе - 22. Т.е минус 29 без Сашо.

Супер звездите на гостите Джеймс Хардън, Пол Джордж и Кауай Ленърд вкараха по над 15 точки до почивката. Съответно 19, 17 и 16.

Срещата се излъчваше по Диема Спорт 3.

Българинът игра през всичките 12 минути на третата част. Кингс я спечелиха с 31:30. Сашо вече имаше 13 точки и 5 борби, това бе рекорд за него в графата точки и изравнено най-добро лично постижение при борбите в НБА. Той бе 3 от 4 от тройката в дербито. Стрелбата му бе 5 успешни изстрела от 6 опита за 20:47 минути игра.

Българинът седна на пейката малко след началото на последната част. Сакраменто намали пасива си до 13 точки 6:35 минути преди края на срещата.

При 4:58 минути до края на дербито и резултат 105:120 Сашо влезе в игра пак. Той направи 1 пропуск от тройката. Българинът беше сменен малко преди края на срещата. Така той завърши с успеваемост от 60 процента при изстрелите за 3 точки.

Звездата Де'Аарън Фокс вкара 40 точки за "кралете". Само Малик Монк 15 т. и Фокс бяха по-резултатини за домакините от Везенков.

Българинът игра 24:27 минути.